Co zrobić, jeśli podczas stosowania planu żywieniowego ulegliśmy pokusie?

 

Podczas zmagań ze zbędnymi kilogramami nie raz nie dwa… mamy ochotę przerwać starania. Takie myśli najczęściej krążą nam w głowie, w momencie kiedy ulegniemy pokusie. Myślimy wtedy „Nie wierzę, że do tego doszło…Teraz już cały dzień mogę wszystko jeść, nie wiem czy jest sens wracać do diety…”

Jednak zastanówmy się, czy naprawdę wszystko zepsuliśmy?  Czy jest sens porzucać postanowienia…?

Pamiętaj, aby przytyć 0,5 kg musisz zjeść ok. 3500 dodatkowych kalorii. Jeśli zatem zjadłeś coś niezdrowego, co miało np. 500 kcal, to czy naprawdę jest sens się załamywać ? Czy zjedzenie tego nieplanowanego posiłku aż tak rzutuje na naszych dotychczasowych staraniach?

Oczywiście, że nie. Pokusy zdarzają się i zdarzać będą. Warto natomiast pamiętać o tym, że po zjedzeniu niezaplanowanego, niezdrowego pokarmu należy przypomnieć sobie „Czemu staramy się zadbać o dobrą sylwetkę, o lepsze zdrowie? Co zyskamy jeśli uda nam się osiągnąć wymarzony cel…?

Zatem  gdy już nastąpi ten dzień, w którym nie udało Ci się pokonać pokusy, przypomnij sobie dlaczego starasz się zmienić nawyki żywieniowe, dlaczego jest to dla Ciebie tak ważne, a następnie powiedź sobie „No tak, nie trzeba było tego jeść…ale ten jeden błąd na pewno  nie sprawi, że przytyję”.

„Kiedy zaczniesz traktować swoje błędy jak zwykłe potknięcia i natychmiast wracać do przestrzegania zaleceń diety, odchudzanie stanie się łatwiejsze”